چگونه ارز رمزی را در ایران معامله کنیم؟ 

صفحه اصلی » چگونه ارز رمزی را در ایران معامله کنیم؟ 

رمزارز یک دارایی بسیار مخاطره آمیز است، اما در عین حال دارایی بسیار امیدوارکننده ای است که برای تجارت و سرمایه گذاری مناسب است. بی ثباتی بازارهای مالی سنتی و اقتصاد جهانی توجه بیشتر و بیشتری را به آن جلب می کند.

اگر خطر در خون شما است، و شما آماده برای به دست آوردن دانش جدید برای آماده سازی با کیفیت بالا برای خرید ارزهای دیجیتال، پس از آن مواد ما می تواند اولین گام به سمت جهان از سرمایه گذاری رمزارز باشد. در آن در مورد چگونگی شروع تجارت رمزارز صحبت خواهیم کرد.

تجارت رمزارز برای مبتدیان

رمزارزها دارایی های الکترونیکی هستند که به عنوان فایل بر روی کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند. ارزش آنها توسط دولت ها کنترل نمی شود، بلکه تحت تأثیر اتفاقات مختلفی است که در سیاست بین المللی، اقتصاد و دیگر حوزه ها رخ می دهد.

تمام اطلاعات مربوط به تراکنش با رمزارزها در زنجیره بلوکی منعکس شده است – یک پایگاه داده شفاف با عملیات است که با ارزهای دیجیتال انجام می شود. سوابق در زنجیره بلوکی را نمی توان تغییر داد یا گداز کرد که امنیت آن ها را تضمین می کند. داده های مربوط به صاحبان دارایی های دیجیتال طبقه بندی می شوند (این در مورد مبادلات متمرکزی که داده های مشتری را درخواست می کنند صدق نمی کند)، بنابراین رمزارزها می توانند توسط کلاهبرداران برای تراکنش های ناشناس مورد استفاده قرار گیرند.

چندین راه رایج برای خرید ارزهای دیجیتال وجود دارد:

  • خرید رمز ارز در یک تبادل رمز، که بسیاری از آنها اجازه نمی دهد به شهروندان ایرانی برای ثبت حساب؛
  • خرید دارایی های دیجیتال از طریق سیستم عامل P2P و مبادلات کریپتو به طور مستقیم از فروشندگان خصوصی؛
  • خرید تمام ارزهای رمزی محبوب از شرکت اثبات شده LiteFinance (که در آن شهروندان ایرانی می توانند حساب باز و به راحتی سپرده و برداشت وجوه خود را.)

رمزارز تجاری از ابتدا موضوع آسانی نیست، با مشکلات زیادی همراه است. هنگامی که تجارت P2P و خرید پول دیجیتال از طریق مبادلات کریپتو، شانس زیادی برای مواجه شدن با مزاحمان که می توانند وجوه خود را سرقت کنند وجود دارد. بانک های کریپتو در همه کشورها نصب نمی شوند. بر این اساس استفاده از خدمات یک تبادل رمزارز قانونی را توصیه می کنیم.

قبل از اینکه در یک مبادله رمزی معامله کنید، به شما توصیه می کنیم که این موضوع را به دقت درک کنید (تا حد امکان اطلاعات مربوط به رمزارزها و معاملات را مطالعه کنید).

برای شروع معاملات رمزارز، شما دو چیز نیاز دارید – ثبت نام در یک تبادل اثبات شده و دریافت یک کیف پول دیجیتال قابل اعتماد برای ذخیره .

برای معامله در یک تبادل رمزارز بدون محدودیت، شما نیاز به رفتن از طریق روش تایید هویت (KYC) دارید. برای تصویب تأیید، از شما خواسته می شود که عکسی از اسناد خود ارائه کنید. این کار برای مقاصد امنیتی انجام می شود. اگر چنین رویه ای برای ثبت نام در بورس مورد نیاز نیست، این باید به شما هشدار دهد. شاید تو با کلاهبرداران سر و کار دارید .

بعد، ما  تصمیم می گیریم – چگونه با رمزارز کار کنیم. استراتژی های تجاری متعددی در بورس کریپتو وجود دارد.

مبتدیان اغلب از الگوریتم های کلاسیک تجارت رمزارز استفاده می کنند: معاملات روز (تجارت درون روزی) یا هودل (از هودل انگلیسی). اگر شما قصد دارید در معاملات درون روزی  پول در بیاورید – برای باز کردن موقعیت های کوتاه مدت و به طور مداوم معاملات با ارزهای دیجیتال – پس از آن برای شما راحت تر خواهد بود که دارایی های خود را به طور مستقیم در بورس ذخیره کنید. در عین حال باید به یاد داشته باشید که هیچ مبادله رمزی از هک شدن مصون نیست. برداشت ارزهای رمزی از مبادلات به کیف پول های دیجیتال بسیار امن تر است  .  کیف پول های کریپتو برای کسانی که قصد خرید پول دیجیتال در هود را دارند بهینه است. ، که برای سرمایه گذاری های بلند مدت به منظور کسب سود در رشد بعدی آن است.

ویژگی های تجارت رمزارز

قوانین اساسی تجارت رمزارز که برای به یاد آوردن یک مبتدی حیاتی است، به صورت زیر است:

  • دارایی های دیجیتال با نوسانات قوی مشخص می شوند، قیمت های آن ها می تواند در مدت کوتاهی به طور قابل توجهی تغییر کند. شما باید برای این کار آماده باشید و از این وضعیت نترسید. سرمایه گذاری در رمزارزبرای افرادی است که مایل به از دست دادن بدون آسیب زیادی به بودجه شخصی خود هستند.
  • اخبار صنعت کریپتو و رویدادهای جهان را به طور کلی دنبال کنید. به عنوان مثال نرخ بیت کوین در ژانویه سال جاری تحت تأثیر اعتراضاتی در قزاقستان قرار گرفت که در آن زمان بیشتر BTC در جهان پس از آمریکا استخراج می شد.
  • پیش بینی های کارشناسان و تحلیلگران مقتدرانه را بخوانید، سعی کنید از منابع مختلف اطلاعات بگیرید، یاد بگیرید که نتیجه گیری های خودتان را انجام داده و پیش بینی های مستقلی بر اساس آنچه شنیده اید و می خوانید بسازید. به پیش بینی های افراد دیگر کورکورانه اعتماد نکنید – مطلقاً همه، حتی حرفه ای ها، مواقعی اشتباه دارند.
  • بیشتر مبادلات به شما این امکان را می دهند که دستورات توقف از دست دادن را برای عملیات با رمزارزها قرار دهید. چنین دستوراتی تنها زمانی اجرا می شوند که قیمت آن به سطح تعیین شده توسط معامله گر برسد. با کمک آنها، شما می توانید از قبل محدودیت هایی را که معامله به طور خودکار بسته خواهد شد تعیین کنید (که محدودیتی را برای از دست دادن وجوه تعیین کنید).

چه رمزارز هایی برای تجارت مناسب اند؟

دو ارز بزرگ دیجیتال در بازار کریپتو امروزی بیت کوین (BTC) و Ethereum (ETH) هستند.

بیت کوین به اولین رمزارز در جهان تبدیل شد. در سال ۲۰۰۹ ظاهر شد، در آن زمان قیمت آن صفر بود. در طول سال های بعد، ارزش BTC دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است. در زمان نوشتن، بیت کوین با ۲۰ هزار دلار معامله می گردد خرید کل سکه لازم نیست، شما فقط می توانید بخشی از آن را خریداری کنید. شما همچنین می توانید سعی کنید بیت کوین کسب کنید.

گراف

شبکه Ethereum توسط بنیانگذار این مجله در مورد اولین مجله رمزارز بیت کوین ویتالیک بوکرین در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. مفهوم Ethereum که اولین آلتکوین نامیده می شود، در سال ۲۰۱۳ در Buterin سرچشمه گرفت. در ابتدا شبکه Ethereum به منظور پیاده سازی زنجیره بلوکی در پروژه های مختلف شخص ثالث تصور می شد، اما در نتیجه به یک سیستم پرداخت تمام عیار تبدیل شد. قیمت رمزارز Ethereum در زمان نوشتن حدود 2.9 هزار دلار بود درست مانند BTC، ETH را می توان در بورس نه به طور کامل، بلکه تا حدی خریداری شده است.

علاوه بر بیت کوین و اتر، تعداد زیادی رمزارز امیدوار کننده وجود دارد. شما می توانید نگاهی دقیق تر به altcoins مانند تتر (USDT)، کاردانو (ADA) و سولانا (SOL)،  Dogecoin (DOGE) و بسیاری دیگر داشته باشید .

پاسخ به سوالات

چگونه شروع به تجارت رمزارز کنیم؟
برای مبتدیان توصیه می کنیم که در یک صرافی رمزارز قابل اعتماد ثبت نام کنید و کیف پول دیجیتالی ایجاد کنید که سکه های خریداری شده بر روی آن ذخیره خواهند شد.

از کجا شروع به تجارت رمزارز کنیم؟
قبل از شروع فرایند معاملات، شما نیاز به آماده شدن کامل دارید برای آن .برای آشنایی با تجزیه و تحلیل و پیش بینی قیمت برای آنها، تصمیم گیری در یک استراتژی تجاری، برای انتخاب یک تبادل رمز اثبات شده، برای شروع کیف پول رمز، و غیره.

با چقدر می توانم شروع به معامله رمزارز کنم؟
. تمام پول خود را در ارزهای رمزی سرمایه گذاری نکنید. از دست دادن وجوه در هنگام معامله دارایی های دیجیتال نباید آسیب جدی به بودجه شما وارد کند.

رمزارز را از کجا معامله کنیم؟
رمزارز را می توان در مبادلات کریپتو، با کمک خدمات P2P و مبادلات کریپتو، از طریق کریپتو-بانک ها معامله کرد. قابل اعتمادترین و امن ترین راه برای مبتدیان، معامله در مبادلات رمزارز قانونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

Axi
۳.۸ rating
Axi یک بروکر معاملات آنلاین جهانی است که پلتفرم های معاملاتی برای CFDهای سهام، فارکس، شاخص ها، طلا و بیشتر را ارائه می دهد. آنها انواع پلتفرم های معاملاتی را ارائه می دهند، از جمله MT4 و MT4 WebTrader، همراه با مجموعه ای از منابع و ماشین حساب های معاملاتی. بازارهای متنوعی برای معامله ارائه می دهند، از جمله فارکس، سهام، شاخص ها، کالاها و رمز ارزها. Axi منابع آموزشی برای معامله گران ارائه می دهد، از جمله آموزش های ویدئویی MT4، کتاب های الکترونیکی رایگان، وبلاگ و واژه نامه رمز ارز. آنها با بیش از 60,000 معامله گر در بیش از 100 کشور، شهرت قوی ای دارند و از سال 2007 مجوز کامل و تنظیم شده اند. Axi ارائه دهنده قیمت گذاری بسیار رقابتی، تکنولوژی معاملاتی با عملکرد بالا، اجرای فوق العاده سریع، اسپردهای کم، بازده بالا و اهرم مالی انعطاف پذیر است. آنها خدمات مشتری برنده جایزه 24/5 و پورتال خدمات خود را با پشتیبانی چند زبانه ارائه می دهند.
۴.۰ rating
هات فارکس در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد، و حضور خود را در بیش از ۱۰۰ کشور گسترش داده است. هات فارکس توسط اداره رفتار مالی (FCA) در بریتانیا تنظیم می شود. گروه بازارهای HF به دو بخش تقسیم شده است, HF بازار انگلستان محدود و HF بازار اروپا Ltd. HotForex که انواع حساب های مختلف, ابزار معامله گر, و نرم افزار برای تسهیل مشتریان نهادی و فردی به تجارت مشتقات و فارکس آنلاین ارائه می دهد.
۴.۳ rating
HYCM یا Henyep Markets یک کارگزار جهانی CFD و فارکس است. شرکت مادر HYCM، Henyep در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد. این کارگزار توسط چندین مقام مالی در سطح جهانی از جمله اداره خدمات مالی بریتانیا (FCA) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) تنظیم می شود. عملیات HYCM در بریتانیا امن در نظر گرفته شده است چرا که آن را تا به سابقه طولانی و آن را توسط FCA رده بالا تنظیم شده است.
۴.۰ rating
روبو فارکس در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و شریک رسمی ب ام ام موتوراسپورت است. کمیسیون بین المللی خدمات مالی بلیز کارگزار را مجاز و تنظیم کرده است که حساب های تجاری تفکیک شده ای را با پیشگیری از تعادل منفی شدن موجودی حساب ارایه می دهد.
۴.۸ rating
کارگزاری LiteFinance در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد. پس از آن این شرکت به یکی از بزرگترین شرکت کنندگان در بازارهای کارگزاری اروپا تبدیل شده است. اهداف برتر کارگزار بهبود فناوری آوردن معاملات مشتری به بازار بین بانکی و ارائه دهندگان نقدینگی و همچنین ارائه خدمات اضافی برای سرمایه گذاری منفعل است.